Live!

AAGE FRØLUND ApS. SKIVE

Log ind og se placeringen på rangliste over hele branchen
Afkastningsgrad Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad Meget god
Likviditetsgrad Meget god
Firmanavn AAGE FRØLUND ApS. SKIVE
Adresse Nørregade 11, 7800 Skive
Stiftelsesdato 21-06-1975
Selskabskapital 180.000
Antal ansatte 9
Antal årsværk 7
Website Få et link til dit website her

 

Udviklingen i antallet af ansatte

 

 

 

Måned Ansatte Årsværk Index
August 2021 9 6 83.3
Juli 2021 10 7 94.4
Juni 2021 9 7 88.9
Maj 2021 9 7 88.9
April 2021 9 7 88.9
Marts 2021 9 6 83.3
Februar 2021 7 7 77.8
Januar 2021 7 7 77.8
December 2020 10 8 100.0
November 2020 10 8 100.0
Oktober 2020 10 8 100.0
September 2020 11 8 105.6
August 2020 10 8 100.0
Juli 2020 11 8 105.6
Juni 2020 11 8 105.6
Maj 2020 11 8 105.6
April 2020 11 7 100.0
Marts 2020 8 7 83.3

AAGE FRØLUND ApS. SKIVE

EjereAAGE FRØLUND HOLDING ApS (Ejerandel: 100%, Stemmeret: 100%)
Reelle ejereAage Frølund (Ejerandel: 100%, Stemmeret: 100%)


Nøglepersoner
DirektionAage Frølund

AAGE FRØLUND ApS. SKIVE

Beløb i hele 1.000 DKK 2020 PDF 2019 PDF 2018 PDF 2017 PDF 2016 PDF 2015 PDF 2014 PDF 2013 PDF 2012 PDF
Resultatopgørelse
Omsætning--------- 
Bruttofortjeneste2.3502.4782.1502.0452.5422.8732.9223.4842.990 
Afskrivninger170178181-19171274294273273 
Driftsresultat-6043-619-476-36357572-546 
Resultat før skat317802-910-191577356931791487 
Årets resultat174634-870-208435424555408301 
Udbytte------00- 
Aktiver
Samlede aktiver23.07122.92222.13623.31323.28623.33023.07621.58821.458 
Anlægsaktiver13.98113.12312.87313.07412.91513.25613.03212.06712.100 
Grunde og bygninger8.7658.9259.0859.2459.4059.5659.5428.9009.040 
Omsætningsaktiver9.0909.7989.26310.23910.37210.07410.0449.5229.358 
Varebeholdning1.9051.6441.9012.0351.9481.8822.0151.8781.719 
Varedebitor188635122714736 
Likvider3.7783.5383.4233.5095.5393.5633.7023.4623.979 
Passiver
Egenkapital19.57219.39818.76419.63419.84219.40818.98317.92517.617 
Ansvarlig lånekapital--------- 
Hensættelser1.3001.3401.3801.4351.4721.5061.7161.5761.666 
Langfristet gæld--------- 
Kortfristet gæld2.1992.1841.9922.2441.9722.4172.3772.0872.175 
Balance23.07122.92222.13623.31323.28623.33023.07621.58821.458 
Nøgletal
Dækningsgrad--------- 
Overskudsgrad0%0%0%0%0%0%0%0%0% 
Afkastningsgrad0%0%0%0%0%0%0%0%0% 
Likviditetsgrad0%0%0%0%1%0%0%0%0% 
Soliditetsgrad0%0%0%0%0%0%0%0%0% 
Egenkapitalforrentning0%0%0%0%0%0%0%0%0% 

De viste nøgletal er indberettet digitalt til CVR af firmaet, og der kan derfor opstå fejlindberetninger og unøjagtigheder i forhold til firmaets PDF-regnskab.

Søger du/I den helt rette kandidat med interesse og afsæt i modebranchen?

Kontakt support for at høre mere om mulighederne og få jobopslag her og på jobs i modebranchen

Få vist virksomhedens kollektionsbilleder i denne sektion. Læs mere her