
Modefabriek vil være samlingssted for Nordeuropa
Med færre messer i Europa ønsker Modefabriek at være samlingssted for Tyskland, Holland, Belgien og Skandinavien. Selvom messen i Amsterdam er blevet mindre over tid – både i kvadratmeter, udstillere, dage og besøgende, fremstår den stadig som en interessant og relevant handelsplatform – specielt grundet den centrale placering i Nordeuropa og med færre konkurrerende messer.

Messeoptakt: Modefabriek den 7. og 8. juli 2024
Modefabriek gør sig klar til den næste udgave af messen, der finder sted den 7. og 8. juli i Amsterdam. Efter en vellykket messe i januar, som for første gang udelukkende fokuserede på kvindemode, kan man forvente et bredt udvalg inden for alt fra fashion til beauty. Derudover præsenterer den hollandske messe en række inspirerende talks og trends.

Modebrand lancerer et nyt samarbejde
Karen By Simonsen lancerer et nyt partnerskab, der indebærer et designsamarbejde, fælles værdier og dedikation. Karen Simonsen fortæller her mere om samarbejdet.

Karen By Simonsen udvider: Ikke længere kun et modebrand
Det danske modebrand udvider nu sortimentet med living-produkter med det nye livsstilsbrand Karen By Simonsen Society.